WhatsApp Nasıl İndirilir?

Bu kaydol.biz.tr içeriği size WhatsApp İndir, WhatsApp Yükle işlemleriniz için iPhone, iPad, Android telefon, Android tablet veya bilgisayarınıza nasıl indireceğinizi ve kuracağınızı öğretir. Aynı anda yalnızca bir cihazda oturum açabilirsiniz, bu nedenle WhatsApp’ı bilgisayarınızda ve aynı WhatsApp hesabını iPhone’unuzda aynı anda kullanamazsınız.

WhatsApp üzerinden gönderebileceğiniz mesajların uzunluğunda bir sınırlama yoktur ve aynı anda birden fazla kişiyle sohbet etmek için grup sohbetleri kurabilir, uygulama üzerinden resim ve video gönderebilirsiniz.

Bu kılavuzda öğrenecekleriniz:

  1. iPhone ve Android uygulama mağazalarında WhatsApp nasıl bulunur?
  2. Bir iPhone ve Android’de WhatsApp nasıl kurulur
  3. Uygulamayı ilk açtığınızda nasıl kayıt olunur
  4. WhatsApp özelliklerinin kısa bir özeti
  5. WhatsApp’ı Yükleme

1. Telefonunuzda uygulamaya veya mağazaya gidin. Arama çubuğuna ‘WhatsApp’ yazın. Bu, indirmek için ücretsiz olan WhatsApp Messenger uygulamasını getirecektir.

2. WhatsApp’a çalışması için gereken izinleri vermek için “Yükle”ye ve ardından “Kabul Et”e dokunun. Bu, indirme işlemini otomatik olarak başlatacaktır. Uygulamayı indirmek için kullandığınız bağlantıya bağlı olarak bunun veri ücretlerine tabi olabileceğini unutmayın.

3. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı açmak için “Aç”a dokunun.

4. Hizmet Şartlarını kabul etmeniz istenecektir. Bir sonraki aşamaya geçmek için bunu kabul edin.

5. Şimdi telefon numaranızı doğrulamanız gerekiyor. Cep telefonu numaranızı girin ve ‘İleri’ye dokunun. Doğrulamak istediğiniz numaranın bu olduğunu onaylamanız istenecektir, bu nedenle herhangi bir hata yaptıysanız geri dönüp düzeltebilirsiniz. Daha sonra size 6 haneli doğrulama kodu içeren bir metin gönderilecektir. WhatsApp bunu otomatik olarak algılamalı ve numaranızı doğrulamalıdır, ancak değilse, size gönderilen kodu yazmanız yeterlidir.

6. Son olarak, profilinizde kullanmak istediğiniz ismi yazın. İsterseniz bir kamera simgesine dokunarak ve telefonunuzdan bir resim yükleyerek de fotoğraf ekleyebilirsiniz.

7. İşte bu! WhatsApp yüklendi ve şimdi kurmaya başlayabilirsiniz. Bağlanmak istediğiniz kişileri davet etmeniz gerekecek ve ardından mesaj gönderip almaya başlayabilirsiniz.
Aynı anda birden fazla kişiyle konuşmak ve fotoğraf göndermek için grup sohbetleri ayarlayabilirsiniz. Mesajlarınızı Bulut’a yedekleyebilir ve sohbet listenizde görmek istemediğiniz konuşmaları arşivleyebilirsiniz.
Ayrıca, kimin neyi görebileceğini kontrol etmek için bildirimlerinizi özelleştirebilir ve gizlilik ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. WhatsApp kullanımıyla ilgili basit kılavuzumuza göz atarak tüm bunları nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Artık bir iPhone ve Android’de WhatsApp’ı nasıl bulacağınızı ve kuracağınızı biliyorsunuz. WhatsApp’ın kullanıma ve özelleştirmeye hazır olması için kayıt sürecinden geçebilirsiniz.

WhatsApp’ı yükledikten sonra, arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmak için kendinize daha fazla seçenek sunmak isteyebilirsiniz. E-postalarınıza bağlanmak için telefonunuzda bir e-posta hesabı oluşturabilir, görüntülü mesaj gönderebilir veya akıllı telefonunuzun tüm özelliklerinden yararlanmak için FaceTime’ı kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir