Whatsapp Görüntülü Arama

Bilindiği gibi Whatsapp ın ilk sürümlerinde mesajlaşma, sesli mesaj gönderme fotoğraf paylaşımı, ekran profili güncelleme gibi basit özellikler mevcuttu. Ve bir nevi kısa mesaj(SMS) devrinin sonunu getirmiş ve mesajlaşma uygulması olarak ilk sıralara geçmişti. Fakat Whatsapp Inc. Sadece bununla yetinmeyecekti. Yeni geliştirmeler, özellikler, yeni diller olması gerekiyordu. Whatsapp uygulamasına yeni özellikler gelmesi tabi ki çok uzun sürmedi. Bu özelliklerin en önemlilerinden biri ise Whatsapp görüntülü arama özelliğiydi.

Whatsapp görüntülü arama özelliği ile yeni bir çığır açmış artık telefonların üzerinden; telefonun video aramayı desteklemese dahi karşılıklı olarak görüntülü arama yapmayı mümkün hale getirmiş ve kullanıcılarına sunmuştur. Bir zamanlar sadece bilgisayar üzerinden webcamlarla düşük görüntü kalitesinde karşılıklı görüntülü konuşma yapabilirken Whatsapp görüntülü arama sayesinde daha yüksek kalitede ve daha anlık olarak görüşmeler yapabilmemize olanak tanındı. Tabi ki bu görüntülü arama özelliği de tarife üzerinden herhangi bir ek ücret gerektirmiyor.

Whatsapp tüm özelliklerini ve kullanımı ücretsiz yaptığı gibi bu özellikte sadece internet bağlantısı olması gerektiriyor. 4,5G özelliği ile de gittikçe hızlanan internet sayesinde görüntülü aramalar artık gayet net ve düzgün bir şekilde hayatımıza girdi. Whatsapp görüntülü arama özelliğinden en iyi yararlanabilmek için internet hızının ve kalitesinin de iyi olması önemlidir.

Özellikle Wifi ile yapılan aramalar görüntü ve ses kalitesi olarak yüksek kalite sağlamaktadır. Yine 4,5G, 4G ile yapılan aramalar gayet başarılı bir seviyededir. Telefonunuzdan Whatsapp görüntülü konuşma yapabilmek için kişi listenizdeki görüntülü arama yapacağınız kişiyi seçip, kişi isminin bulunduğu yerdeki video arama ikonuna basmanız yeterli olacaktır.

Whatsapp görüntülü arama özelliği aynı anda sadece 1 kişi ile yapılabilir olmakla beraber; grup konuşmalarında whatsapp görüntülü arama yapılamamaktadır.

WhatsApp haberci her zaman milyonlarca kullanıcıyı büyülemeye çalışır. Şimdi WhatsApp uygulaması, WhatsApp video çağrısı özelliği olan müthiş bir çizgiyle geldi. Whatsapp messenger’da görüntülü görüşmeyi destekleyen Apk’ü indirmek için bütün makaleyi okuyun. Şimdiye kadar whatsapp video çağrısı uygulaması yayımlamadı ama yine de dünyanın her yerindeki en çok haberci.

Whatsapp video çağrısı özelliği nasıl etkinleştirilir / etkinleştirilir?

Android, iOS, Windows, Lumia, iPhone ve Blackberry / Samsung kullanıcıları, en yeni whatsapp video çağrısı apk’sini indirmek ve cep telefonlarında / tabletlerinde video görüşmesi özelliğini etkinleştirmeye / etkinleştirmeye çalışmak için İnternet’te geziniyorlar.

WhatsApp geçenlerde en yeni whatsapp apk sürümüne sahip tüm akıllı telefonlar / tabletler için sesli arama özelliğinden vazgeçti. Sesli arama özelliği android platformuyla başladı. Daha sonra iOS / iPhone, blackberry / bada / java ve Windows telefon platformuna da geçti. Bu whatsapp sesli çağırma çağırma güncellemesi ile ilgili pek çok sorunu yalnızca kullanıcıların raporladığı bir sürü. WhatsApp’ı kendi PC / Dizüstü bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

WhatsApp geliştiricileri, sesle arama yaparak takip eden whatsapp web sürümünü yayımladı. Performansı iyileştirmek için Firefox’da veya Dizüstü Bilgisayar / Bilgisayar’ın Google Chrome’unda whatsapp’ı kullanabilirsiniz. WhatsApp geliştiricisi, sesli arama sorunlarıyla ilgili çalışıyor.

Tüm sorunları çözdükten sonra en yeni whatsapp apk ile video çağrısı güncelleme başlatmayı planlıyorlar. WhatsApp video çağrı özelliği yayınlanma tarihleri ​​de çok yakında açıklanacak. Android kullanıcıları android sürümünüzün video görüşmesi politikasına göre geçerli olmasını sağladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir