EPosta Kaydol

E-posta hesabı nasıl oluşturulur diye merak ediyorsanız Mail.com’da ücretsiz olarak e-posta hesabı oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Ücretsiz Kaydolma Düğmesine tıklayın
  • Tüm zorunlu alanları girin (Adı, Soyadı, Cinsiyet, vb.)
  • 200 kullanılabilir geniş alan (örneğin biker.com, accountant.com, chef.net, vb.)
  • Güvenli bir Parola seçin (en az 8 karakter, harfleri, sayıları, küçük ve büyük harfleri karıştırma ve özel karakterler kullanma)
  • Güvenlik Sorunuzu seçin, Cevabınızı yazın
  • Captcha resmindeki sayıları yazarak kaydınızı doğrulayın
  • “Kabul Et” – altındaki Düğmeyi tıklayın

Bu kadar! Artık bir eposta hesabın var.

İstediğiniz herhangi bir cihazda yeni e-posta hesabınızın keyfini çıkarın!

Google posta veya Gmail, e-postaların PC’niz yerine internete kaydedildiği çevrimiçi bir e-posta hesabıdır. Web e-postaları, tüm dünyadaki internet kafelerde olduğu gibi internet erişimi olan herhangi bir bilgisayardan erişilebilirlik e-postalarını alabileceğiniz için esnek bir seçim olabilir.

Bu kılavuzda, gmail’de oturum açmayla nasıl başlayacağınızı göstereceğiz. İnternet erişimi olan bir bilgisayara ihtiyacınız olacak.

Gmail hesabı oluşturmak için bu adım adım talimatlara sadık kalın:

Birinci adım: İnternet tarayıcınızı açın ve Google ana sayfasını ziyaret edin: http://www.google.com

İkinci adım: Ana Google web sayfasının sayfanın sol üst kısmında bir menü çubuğu vardır. Bardaki Google e-postasını tıklayın.

Üçüncü adım: Şu anda gerçek ‘Oturum aç’ alanındasınız. Henüz bir Google hesabınız olmadığı için 1 oluşturmalısınız. Ücretsiz bir hesap oluştur’u tıklayın.

Dördüncü adım: Yeni hesabınızı oluşturmak için Arama motorlarının sizinle ilgili bazı ayrıntılara ihtiyacı vardır – en başta adınız ve soyadınız. Gerçek “kullanıcı adınızı seçin”, kullanmak istediğiniz benzersiz ve geçerli e-posta adresi olabilir ve bu adres “@gmail” in önüne yerleştirilir. com’. Ayırt edici olması gerektiğinden, Google’ın daha önce kimsenin yaşamamasını sağlamak için seçtiğiniz herhangi bir adın kullanılabilirliği hakkında bilgi sahibi olabilir. Own Kendi kullanıcı adınızı seçin ’kutusuna bir mesaj adı yazın ve ardından bilgilerinizi girin. Devam etmek için şartlar ve koşulları kabul etmeniz gerekecek, bu nedenle “Evet” i tıklayın. “Google şartlarını kabul ediyorum ve Kişisel gizlilik Politikası” aslında işaretli. Sonra bir sonraki şeye tıklayın.

Beşinci adım: İstediğiniz e-posta adı gerçekten kullanılabilir olmadığında, birisinin bu kullanıcı adını zaten kullandığını ve size bazı seçenekler sunduğunu belirten bir mesaj alırsınız. Alternatifler arasında kabul etmeyi veya hatta başka bir başlık yazmayı ve erişilebilirliğini bir kez daha kontrol etmeyi seçebilirsiniz. Bunu birkaç kez yapmanız gerekebilir.

Altıncı adım: Gereksinimleriniz için güvenli bir şekilde oturum açabilmek için bir güvenlik şifresi düşünmeniz gerekir. Arama motorları, güvenli olmak için en az sekiz karakter uzunluğunda 1 denemeniz gereken ayrıntıları verebilir. Tahmin etmek için şifreyi daha iyi ve zor hale getirmek için alfabe ve sayılar kullanın. Bu nedenle ek olarak, kesinlikle sayfadan sonuna iki rastgele kelime eklemenizi ister – bu bir CAPTCHA program kodu olabilir. Gerçek CAPTCHA kodunu yazmak veya yazmak istemiyorsanız bu adımı atlayabilirsiniz, ancak bir cep telefonu kullanarak doğrulamanız gerekir.

Sekizinci adım: Kendi hesabınızı başarıyla oluşturdunuz. Posta kutunuzu ziyaret edebilir ve başlayabilirsiniz, kullanıcı profili resminizi göstermek için bir fotoğraf da ayarlayabilirsiniz. Fotoğraf yüklemek ve fotoğraf seçmek için Resim ekle’yi tıklayın

Hotmail Hesabı Nasıl Oluşturulur

Eskiden Hotmail olarak adlandırılan Windows Live Hotmail, Microsoft tarafından sağlanan en popüler ücretsiz çevrimiçi e-postalardan biridir. Hotmail (artık Outlook), web tabanlı bir e-posta hizmetidir ve kullanıcılar Hotmail’e dünyanın herhangi bir yerindeki bir Web tarayıcısından erişebilir.

Hotmail 1996 yılında piyasaya sürüldü ve ilk ücretsiz web tabanlı e-posta hizmetiydi. Başlangıçta HoTMaiL yazarak «HTML» üzerine vurgu yaptı. Microsoft daha sonra hizmeti 1997’de satın aldı ve hizmet Ağustos 2012’de Outlook olarak yeniden adlandırıldı.

Artık bir gün içinde Outlook hizmetleri sınırsız depolama alanı, Skype, Facebook, Twitter, Google ve LinkedIn bağlantıları, mobil erişim, spam filtreleme ve daha fazlasını sunuyor. Elbette, e-posta göndermek ve almak için Outlook’u da kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir